Związek

Przepraszam- zapominam! Czyli góra lodowa w związku.

Mimo tego, że pary bardzo się kochają i przeważnie chcą dla siebie jak najlepiej to często mają problem z przyznaniem sobie wzajemnej racji czy powiedzenia najprostszego przepraszam.

 

Co jest problemem?

Skoro się kochamy i chcemy wspólnego szczęścia to nie powinno być żadnego problemu. Niestety często podczas kłótni nie potrafimy przestać i tylko zaogniamy konflikty. Problemem nie są same kłótnie, bo lekkie sprzeczki w związku też są potrzebne. Jednak czasem tak mocno wchodzimy w kłótnie z drugą połówką, że przestajemy zważać na słowa. To tak jakbyśmy na moment zapomnieli za co się kochamy czy, że chcemy spędzić razem życie. Oczywiście, czasu nie cofniemy i co zostało powiedziane zostanie na długo zapamiętane. Mimo nerwów powinniśmy bardzo uważać na nasze słowa. Najłatwiej jest wszystko z siebie wyrzucić czy wypomnieć jakieś sytuację sprzed lat, jednak zatrzymać kłótnię, przeprosić to jest dopiero wyczyn!

Zatrzymać kłótnie.

W zatrzymywaniu kłótni nie chodzi o to, by powiedzieć ,,dobra, koniec tematu” albo olanie sytuacji i np. wyjście. Chodzi o coś znacznie trudniejszego, o wyjaśnienie tego, po co się w ogóle kłócimy i dojście do jakiegoś sensownego wyjaśnienie czy kompromisu. Czasem sami zaczynamy kłótnię, tak po prostu, bo mamy zły dzień, jesteśmy zdenerwowani cały dzień i tylko czekamy na to, żeby ktoś powiedział albo nawet popatrzył na nas nie tak jak byśmy chcieli. Jeśli w taki dzień już zdarzy nam się wybuchnąć to nie zapominajmy przeprosić. Druga połówka powinna to zrozumieć, ale bez słowa przepraszam i wyjaśnienia jaki mam dzisiaj dzień czy co mnie spotkało nie pójdziemy dalej i nie będziemy w stanie się pogodzić. Nie możemy zapominać o przepraszaniu! W związku jest to naprawdę ważne, w szczególności jeśli się zapomnimy i bez powodu wybuchniemy na drugą połówkę.

 

Previous Post Next Post

Brak komentarza

Zostaw komentarz